O utesňovaní okien

Náš príbeh

wooden window with sea view in old hotelMetóda utesňovania okien je výnimočná nielen kvôli jej efektivite, ale aj jej príbehu. Pri utesňovanie okien využívame jedinečný patentovaný systém, ktorý sa po užíva pri utesňovaní citlivých súčastí leteckej techniky. Jeho základom je použitie vysoko kvalitného polyuretánového tmelu PU-40 a špeciálnej oddelovacej fólie, ktoré dokážu vytvoriť tesnenie s presnosťou stotiny milimetra. Pôsobiac v slovenskom letectve sa s ním stretol zakladateľ našej spoločnosti – Karol Chvostál, a rozhodol túto technológiu aplikovať práve na utesňovanie okien.

V čom sme jedineční

28. januára 2008 bol našej spoločnosti udelený patent č. 286109, ktorý je založený na rovnakom princípe ako utesňovanie leteckej techniky. Pomocou neho je možné vytvoriť super presné tesnenie, ktoré nekladie odpor pri zatváraní okna. Jedinečnou výhodou tohto tesnenia je, že na rozdiel od ostatných systémov nepodlieha pod vplyvom tepla zmenám veľkosti.

Vďaka špeciálnemu utesneniu okien znížite vaše tepelné straty až o 30%, a návratnosť investícií je možná už po prvej polovici vykurovacieho obdobia. Je vhodný pre všetky druhy okien, pre železné a hliníkové okná predstavuje jediné riešenie. Pomocou neho je možné riešiť aj niektoré problémy plastových okieneurookien.

 

Ako utesňujeme okná.

Pozrite sa akým spôsobom prebieha celý proces utesnenia okien.

Často kladené otázky

Prečítajte si najčastejšie kladené otázky našimi zákazníkmi, ktoré vám objasnia väčšinu prípadných nejasností.

Plastové okná či renovácia s utesnením?

Prečítajte si základné dôvody, prečo by ste namiesto kúpy nových plastových okien mali zvážiť utesnenie okien a ich renováciu.