Utesnenie drevených euro okien

Na drevených euro oknách sa v priebehu času často začnú objavovať rôzne chyby. Predovšetkým pri väčších oknách dochádza k zodratiu dosadacej plôšky a klesnutiu krídla, ktoré sa kvôli tomu zle zatvára. Pod vplyvom váhy okna dochádza tiež k deformácii rámu, v priebehu času sa rovnako opotrebúva tesnenie a okno začína prepúšťať teplo.

Tomuto môžete predísť s našou jedinečnou patentovanou metódou utesňovania okien. Pomocou špeciálneho polyuretánového tmelu PU-40 utesníme všetky medzery na okne, ktoré spôsobujú únik tepla, obalíme ich špeciálnou oddeľovacou fóliou, okno zatvoríme a tesnenie necháme zatuhnúť. Po niekoľkých hodinách sa odstráni fólia a tesnenie je hotové.

 

K samotnému utesneniu ponúkame aj ďalšie služby, ktoré zlepšia teploizolačné schopnosti okna a jeho vzhľad. Celkovo ponúkame tieto služby:

 

Klasické utesnenie okien

Ide o jedinečnú patentovanú metódu utesňovania okien, pomocou špeciálneho polyuretánového tmelu PU-40 a oddeľovacej fólie. V rámci utesnenia okien upravíme mechanické časti okna (teda pánty a kovanie), aby sa okno správne otváralo a zatváralo. Následne utesníme všetky medzery na okne, ktoré spôsobujú únik tepla.

Táto oprava je vhodná pre všetky druhy okien – drevené, plastové i hliníkové / železné.

Utesnenie s generálnou opravou

Okrem utesnenia oknového systému vykonávame aj opravu povrchovej úpravy. Okno sa rozoberie, vybrúsi a niekoľkokrát namorí. Následne tmelom PU – 40 vodotesne spojíme rám oknového krídla s presklením, čím je zabezpečená vysoká kvalita a trvanlivosť povrchovej úpravy. Táto služba je vhodná pre všetky druhy drevených okien.

 

Celkový prehľad služieb a ich vhodnosť pre jednotlivé druhy okien:

 

Drevené okná Plastové okná Drevené Eurookná Hliníkové/kovové okná
Klasické utesnenie okien ano ano ano ano
Generálna oprava a utesnenie ano nie ano nie
Vloženie tretieho skla ano nie nie nie
Vloženie termoizolačného skla ano nie nie nie

V rámci našich služieb poskytujeme aj umývanie okien, ktoré je spoplatnené sumou 1,5€/m2 skla.