Utesnenie okien

Máte doma chlad, hluk a vysoké účty za energiu? Lacnejším riešením ako vymeniť staré okná za nové, je ich utesnenie špeciálnou patentovanou metódou od UtesnenieOkien.sk. Na rozdiel od klasického utesnenia silikónom je naša metóda založená na použití kvalitnejšieho polyuretánového tmelu PU-40. Tým sa utesňujú medzery v ráme okna a pomocou špeciálnej fólie, ktorá tento druh tmelu odpudzuje, sa vytvaruje tesnenie s presnosťou stotiny milimetra. Energetická úspornosť takto utesnených okien je porovnateľná s novými plastovými oknami, no za oveľa nižšiu cenu.

 

 

K samotnému utesneniu ponúkame aj ďalšie služby, ktoré zlepšia teploizolačné schopnosti okna a jeho vzhľad. Celkovo ponúkame tieto služby:

 

Klasické utesnenie okien

Ide o jedinečnú patentovanú metódu utesňovania okien, pomocou špeciálneho polyuretánového tmelu PU-40 a oddeľovacej fólie. V rámci utesnenia okien upravíme mechanické časti okna (teda pánty a kovanie), aby sa okno správne otváralo a zatváralo. Následne utesníme všetky medzery na okne, ktoré spôsobujú únik tepla.

Táto oprava je vhodná pre všetky druhy okien – drevené, plastové i hliníkové / železné.

Utesnenie s generálnou opravou

Okrem utesnenia oknového systému vykonávame aj opravu povrchovej úpravy. Okno sa rozoberie, vybrúsi a niekoľkokrát namorí. Následne tmelom PU – 40 vodotesne spojíme rám oknového krídla s presklením, čím je zabezpečená vysoká kvalita a trvanlivosť povrchovej úpravy. Táto služba je vhodná pre všetky druhy drevených okien.

 

 

Okrem utesnenia a renovácie povrchovej úpravy okna zlepší jeho izolačné vlastnosti aj kvalitnejšie presklenie. V rámci presklenia ponúkame tieto služby:

 

Generálna oprava s vlepením tretieho skla

Po vykonanej povrchovej úprave vlepíme na okná s kvalitnými pántami a zámkami do vonkajšieho krídla tretie sklo, čo zníži prienik tepla cez plochu presklenia na polovicu pôvodnej hodnoty, a úplne odstráni rosenie sa vonkajších skiel.

Generálna oprava s vlepením termoizolačného skla

Ide o našu najdokonalejšiu službu, ktorá garantuje najlepšie výsledky pri úspore energie. Okno prejde rovnakou starostlivosťou ako pri bežnej generálnej oprave. Okrem toho však z vonkajších okenných krídel odstránime pôvodné sklo a frézovaním prehĺbime jeho drážku až na 21 mm. Do drážky pomocou tmelu vlepíme teploizolačné sklo tak, že zvonku je v rovine rámu. Oknová zostava s trojsklom má tepelný odpor väčší než akékoľvek nové okno.

 

 

Celkový prehľad služieb a ich vhodnosť pre jednotlivé druhy okien:

 

Drevené okná Plastové okná Drevené Eurookná Hliníkové/kovové okná
Klasické utesnenie okien ano ano ano ano
Generálna oprava a utesnenie ano nie ano nie
Vloženie tretieho skla ano nie nie nie
Vloženie termoizolačného skla ano nie nie nie

V rámci našich služieb poskytujeme aj umývanie okien, ktoré je spoplatnené sumou 1,5€ / m2 skla.